ارسال رایگان برای خرید های بالای یک میلیون تومان

ارسال رایگان برای خرید های بالای یک میلیون تومان

برترین کشورهای جهان در صنعت چرم کدامند؟

فهرست مطالب

استفاده از چرم را می‌توان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین خلاقیت‌های بشر بدوی دانست. پوششی که انسان در اوایل دوران حیاتش روی کره خاکی برای خود در نظر گرفت، تا امروز هم مورد استفاده قرار گرفته است. تنها وجه تمایز در استفاده اولیه از چرم و استفاده کنونی، نوع به‌کارگیری چرم است که این موضوع نیز به مدد پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی و دستگا‌ه‌های به‌روز صورت گرفته است.ما در مونرو هوم بررسی میکنیم که برترین کشورهای جهان در صنعت چرم کدامند؟

درپی استفاده از این تکنولوژی‌ها، چرم به‌صورت فرآوری شده و در قالب بهتر و مناسب‌تر در بازار چرم عرضه می‌شود و مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد.در این بین کشورهایی هستند که در تولید و فرآوری چرم پیشرفته‌تر و موفق‌تر از سایر کشورها عمل می‌کنند و در واقع می‌توان بهترین ماشین‌ها و فرآیندهای تولید چرم را مربوط به این کشورها دانست. در این مقاله علاوه بر بیان ارزش صنعت چرم، به معرفی برترین کشورهای جهان در صنعت چرم و توضیحاتی درباره هر کدام خواهیم پرداخت.

برترین کشورهای جهان در صنعت چرم

ارزش صنعت چرم در دنیا چقدر است؟

ارزش صنعت چرم در جهان را می‌توان با توجه به استفاده مردم سراسر جهان از این کالا حدس زد. همچنین کاربرد چرم در مصارف متنوع و گوناگونی همچون صنعت مد و پوشاک، روکش‌های خودرو، مبلمان و اکسسوری‌های خانگی، اکسسوری‌های زینتی، لوازم خانگی و امثالهم، موجب شده است این کالا به‌صورت دائمی مورد توجه افراد با ملیت‌های مختلف قرار گیرد. لذا می‌توان این محصول را یکی از محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین کالاها در میان مردم دنیا دانست.

از این جهت می‌توان چرم را کالایی دانست که موجب درآمدزایی و حتی ارزآوری برای کشورهای مختلف می‌شود؛ چراکه می‌توان چرم را یک کالای لوکس در سراسر جهان دانست. برخی کشورهای پیشرفته در جهت افزایش سطح خود در زمینه تولید چرم و فرآوری آن نقش مؤثری در جهان ایفا می‌کنند که این کشورها به لحاظ جغرافیایی، اغلب در حوزه آسیا-اقیانوسیه قرار گرفته‌اند.

کشورهای قرارگرفته در این محدوده بیشترین میزان فروش چرم و کالاهای چرمی را داشته‌اند که این موضوع، درآمد بالای این کشورها از جهت فروش و صادرات چرم را در پی داشته است. این در حالی است که کشورهای آمریکای شمالی نیز با درک صحیح از ارزش چرم و صنایع مربوط به آن، بزرگ‌ترین وارد کننده این کالا به‌شمار می‌روند.

همچنین گفتنی است با توجه به روند تولید و تقاضای مربوط به چرم در کشورهای مختلف جهان و البته درک اهمیت و میزان درآمد بالای چرم در سراسر جهان علی‌الخصوص کشورهای در حال توسعه، در آینده‌ای نزدیک شاهد بالاترین میزان تقاضای چرم در این کشورها خواهیم بود. در واقع می‌توان این کشورها را جزو خریداران چرم از برترین کشورهای جهان در صنعت چرم دانست.

ارزش صنعت چرم در دنیا

برترین کشورهای جهان در صنعت چرم

همان‌طور که عنوان شد، استفاده از چرم به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد. امروز اما این استفاده به‌صورت متفاوتی انجام می‌شود و مصرف چرم، پس از فرآوری آن در کارخانجات تولید چرم و دباغی و پرداخت صورت می‌گیرد. فاکتورهای بسیاری در تعیین برترین کشورهای جهان در صنعت چرم و تولید آن می‌تواند تأثیرگذار باشد. ازجمله این فاکتورها می‌توان به عواملی چون کیفیت پوست حیوانات منطقه، شرایط جوی و آب و هوای منطقه، تاریخچه چرم و استفاده از آن در منطقه و نحوه فرآوری چرم اشاره کرد. در ادامه به معرفی برترین کشورهای جهان در صنعت چرم پرداخته‌ایم.

چین

چین به‌عنوان اولین کشور برتر در حوزه تولیدات چرمی معرفی و شناخته شده است. این کشور با تولید سالانه 25 درصد نیاز جهان به چرم که می‌توان آن را تقریباً بیشتر از 6.2 میلیارد فوت مربع در سال دانست، عنوان برترین کشور جهان در صنعت چرم را به خود اختصاص داده است. بیشترین میزان تولید چرم در چین مربوط به پوست گاو با میزان بالغ بر 40 درصد کل تولیدات چرمی در این کشور است که اغلب به‌عنوان چرم سنگین برای مصارف مختلفی چون زیره کفش و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

دومین منبع تأمین چرم در چین را می‌توان پوست گوسفند و بز دانست در دسته‌بندی چرم سبک و لطیف قرار می‌گیرند و برای مصارف ظریف کاربرد و مصرف دارند. لازم به ذکر است با توجه به گستردگی دامداری و استفاده از قوی‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی‌های صنعت تولید چرم در چین، این عنوان کماکان منتسب به چین باقی خواهد ماند.

برزیل

کشور برزیل پس از چین توانسته است دومین جایگاه در رده‌بندی برترین کشورهای جهان در صنعت چرم را به خود اختصاص دهد. چرم به دست آمده از پوست گاو در این کشور به مقدار 1.8 میلیارد فوت مربع به‌صورت سالانه است که این میزان، بیشتر از نصف کل چرم تولیدی در این کشور را تشکیل می‌دهد. چراکه میزان کل چرم تولیدشده در سال در این کشور به 2.4 میلیارد فوت مربع می‌رسد. پس از چرم گاوی، چرم تهیه شده از پوست گوسفند و بز با مقدار تولید 4 درصد از کل چرم تولیدی، در جایگاه سوم تولیدات چرمی برزیل قرار می‌گیرد. گفتنی است مابقی کالاهای چرمی نیز در این کشور از پوست سایر حیوانات تهیه می‌شود.

روسیه

این کشور که سابق بر این، اولین کشور برتر جهان در صنعت چرم شناخته شده بود، پس از سال 1990، رونق بازار چرم را از دست داد و در حال حاضر، در رتبه سوم قرار گرفته است. روسیه که اغلب تولیدات آن مربوط به چرم سبک می‌شود و این چرم از رسته‌ی انواع گاوها به‌دست می‌آید، میزان تولیدات چرمی خود را در سال به بیش از 1.4 میلیارد فوت مربع رسانده است. در واقع 8 درصد از کل تولیدات چرمی روسیه مربوط به چرم گوسفندی و بزی است. این در حالی است که این مورد برای چرم تولیدی از پوست سنگین در این کشور، به زیر 3 درصد می‌رسد.

هند

این کشور که میزان تولیدات چرمی آن اختلاف اندکی با روسیه دارد، در میان برترین کشورهای جهان در صنعت چرم در جایگاه چهارم ایستاده است. تولیدات چرمی هند که مقدار آن سالانه به کمتر از 1.4 میلیارد فوت مربع می‌رسد، به‌صورت مساوی میان چرم تولید شده از گاو، گوسفند و بز تقسیم شده است.  همچنین تنها تولیدات چرمی به دست آمده از پوست گوسفند و بز در هند، سالانه به 670 میلیون فوت مربع می‌رسد.

ایتالیا

این کشور پنجمین کشور برتر جهان در صنعت چرم و اولین قدرت اروپایی در همین زمینه است. ایتالیا که اغلب تولیدات چرمی آن مربوط به چرم سبک گاوی است، سالانه بیش از 14000 هکتار چرم تولید می‌کند. لازم به ذکر است که میزان تولید چرم ایتالیا از پوست گوسفند به مقدار 20 و از پوست بز به مقدار 3 درصد از کل تولیدات چرمی در این کشور می‌رسد.

کره جنوبی

کره جنوبی که بیشترین مقدار تولیدات چرمی آن مربوط به چرم تولید شده از پوست بز و گوسفند است، به‌عنوان ششمین کشور برتر در صنعت چرم شناخته می‌شود. تفاوت‌‌های عمده‌ای میان تولیدات چرم سبک و چرم سنگین در این کشور وجود دارد. این کشور در طی یک سال مقدار 10100 هکتار چرم تولید می‌کند که 100 هکتار آن را چرم سنگین تولیدی از پوست گاو و 200 هکتار را چرم سبک تولیدی از پوست بز و گوسفند تشکیل می‌دهد.

آرژانتین

آرژانتین در حالی با تولید سالانه 6700 هکتار چرم در جایگاه هفتم جهانی قرار دارد که عمده تمرکز تولیدات چرمی در این کشور، مربوط به پوست گاو است. اما تولیدات چرم گاوی در این کشور از محبوبیت چندانی برخودار نیست و میزان تولید این نوع چرم تنها به 265 هکتار می‌رسد.

آمریکا

هشتمین کشور برتر جهان در صنعت چرم، ایالات متحده آمریکا است که با تولید سالانه 6200 هکتار چرم، توانسته این جایگاه را به خود اختصاص دهد. با توجه به استقبال عمومی از چرم گاوی در آمریکا، تمرکز اصلی بر روی تولیدات چرمی سبک حاصل از پوست حیوانات گاو در این کشور است. اما این موضوع به معنی این نیست که تمام تولیدات چرمی این کشور مربوط به چرم گاوی است؛ بلکه تولیدات چرمی حاصل از پوست گوسفند و بز در این کشور به مقدار 573 هکتار و مقدار تولیدات چرم چرم سنگین از حیوانات گاوی به عدد 198 هکتار می‌رسد.

برترین کشورها در صنعت چرم

جمع‌بندی

از عصر حجر تا کنون، چرم به‌عنوان پوششی برای انسان همواره با او همراه بوده است. گذشت زمان و پیشرفت علم که توسعه تجهیزات را در پی داشته است، در فرآوری بهتر چرم برای استفاده بشر نقشی بسیار پررنگ داشته است. در این میان کشورهای مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی و همچنین توسعه و افزایش کیفیت دامداری، توانسته‌اند در رده‌های اول برترین کشورهای جهان در صنعت چرم قرار گیرند و از این صنعت کسب درآمد کنند که این کشورها را در مقاله‌ معرفی کردیم تا گامی در جهت افزایش اطلاعات شما عزیزان در حوزه صنعت چرم برداشته باشیم.

ما در مجموعه مونرو هوم، برای تولید هرچه زیباتر اکسسوری‌های خانگی، از چرم استفاده می‌کنیم. همچنین کیفیت چرم به کار رفته در محصولاتمان، بسیار برای تیم ما حائز اهمیت است که از این جهت، از میان بهترین چرم‌های موجود در بازارهای جهانی، محصولات مناسب کالاهای خود را انتخاب می‌نماییم. لذا شما عزیزان می‌توانید با آسودگی خاطر از بابت کیفیت کالاهای چرمی، خرید امنی را با ما تجربه کنید.

 

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟